Fidelity Digital Assets, kriptoya kurumsal ilgiye yanıt olarak büyük bir çalışan artışı planlıyor. Varlık yöneticisi Fidelity’nin kripto odaklı kolu olan Fidelity Digital Assets, kriptodaki kurumsal talebe yanıt olarak kripto para projelerini desteklemek için 100 kadar çalışanı işe almayı düşünüyor.

Bloomberg’e göre, Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop, firmanın Dublin, Boston ve Salt Lake City ofislerinde çalışanları işe almayı planladığını söyledi. Bitcoin dışındaki kripto para birimlerinden (Ethereum), bu yeni projelerin odak noktası olacak. Firmanın bildirdiğine göre, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinin ortasında Ethereum tabanlı kripto para birimine artan bir ilgi gördü.

Öğleden sonra veya hafta sonları sona eren geleneksel finans ticaretinin aksine, firmanın mümkün olduğunca tam zamanlı kripto alım satımı da sağlamaya çalıştığını bildirildi. Bilindiği üzere Fidelity, Mart ayında o zamanlar bildirildiği gibi, Bitcoin ETF’i için diğer şirketler ile bir yarışa girmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.