Filipinler Merkez Bankası, Japonya ve Çin dahil olmak üzere diğer büyük ülkeleri takip ederek kendi dijital para birimi için adımlar atıyor.

Bloomberg’in haberine göre, başka bir ülkenin merkez bankası, kendi dijital para birimlerini çıkarmayı düşünen mevcut bankacılık kurumları grubuna katıldı. Çin menşeli salgınının neden olduğu kilitlenme ekonomiyi aşağı çekti ve insanları fiziksel para yerine elektronik ödemeleri kullanmaya teşvik ettiğinden, dijital para konusu son birkaç yıldır daha önemli hale geldi.

Filipinler merkez bankası dijital paralarını ciddiye alıyor

Ülkenin merkez bankası, Filipinler’de CBDC (merkez bankası dijital para birimi) yaratmanın fizibilitesini ve olası politik sonuçlarını incelemek için bir komite atadı. Haber 29 Temmuz’da bankanın valisi Benjamin Diokno tarafından paylaşıldı. dijital para konusunda herhangi bir karar vermeden önce, bankanın komitenin araştırmalarının Ağustos ayında hazır olması beklenen sonuçlarını inceleyeceğini belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.