Filistin Başbakanı Mohammad Shtayyeh, hükümet olarak kripto para kullanımını değerlendirdiklerini söyledi.

İsrail’in güdümünde olan ekonomilerini bağımsızlaştırmak isteyen Shtayyeh, kripto paraların İsrail’in para birimi Şekel’e olan bağımlılığı azaltacağını ifade etti ve “Filistin olarak ekonomik bağımsızlığımızı sağlamak ve bunu yeniden kazanmak zorundayız. İsrail’in bize karışamayacağı ve bize engel olamayacağı bir şekilde bunu yapmaya mecburuz. Bunun yolu da farklı alternatifleri denemekten geçiyor” dedi.

Filistin ekonomisinde şu anda yaklaşık 25 milyar Şekel (7 milyar dolar) dolaşımda ve bu hakimiyeti kırmak isteyen Filistin Başbakanı, Şekel’e bağlı kalmak zorunda olmadıklarını söyleyerek “İsrail’in bize vergi dayatamayacağı yeni bir sistem istiyoruz. Bunun başında ise kripto paralar geliyor olabilir. Şu an için konu hakkında çalışmaya devam ediyoruz. Net bir sonuç elde etmek için heyecan duyuyoruz. Yeni dönemde, tam bağımsız bir Filistin’i sağlamak için ekonomi temel öncelik. Şekel’den çıkabileceğmiiz ve ona bağlı kalmayacağımız alternatiflerimiz masada. Umarım bunu hızlı bir şekilde hayata geçirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.