Forbes’un her ay açıkladığı ‘Global Milyarderler Listesi’ açıklandı. 113 milyar dolarla listede zirvedeki yerini koruyan Jeff Bezos’un yanı sıra listeye dört yeni kripto milyarderi girmeyi başardı.

Dünyanın hazırlıksız yakalandığı Koronavirüs salgını milyarderleri de vurdu. Üç yıldır zirvede yer alan ve boşandığı eşi MacKenzie Bezos’a 40 milyar dolar tazminat ödemesine rağmen hala dünyanın en zengin insanı olma unvanını koruyan Amazon’un sahibi 56 yaşındaki milyarder, 113 milyar dolarla başı çekmeye devam etti.

Jeff Bezos’un birinci sırasında yer aldığı Küresel Milyarderler Listesi’nin ikinci sırasında ise geçtiğimiz günlerde Microsoft’u bırakan Bill Gates yer alıyor. Gates’in serveti geçtiğimiz dönemden bugüne kadar 1.5 milyar dolar artarak 98 milyar dolara ulaştı. Üçüncü sırada ise Louis Vuitton’ın sahibi Bernard Arnault yer alıyor. Fransız iş adamı, 76 milyar dolarlık servetiyle Warren Buffett’ı geride bırakmayı başardı.

Yeni kripto milyarderler

Öte yandan kripto para sektörünün yeni zenginleri de Forbes listesine girmeyi başardı. Bunlar arasında Bitmain’in kurucu ortakları Micree Zhan ve Jihan Wu, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve Coinbase genel müdürü Brian Armstrong yer alıyor. Kişisel servetlerinin sırasıyla 3.3 milyar dolar, 1.8 milyar dolar, 2.6 milyar dolar ve 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

2018’de yayınlanan Forbes’un “kripto zenginler” listesinde yer alan ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin ve Binance CEO’su Changpeng Zhao listede kendine yer bulamadı. Forbes’un önceki tahminlerine göre Lubin, 1-5 milyar dolar değerinde kripto merkezli net bir servete sahipken Zhao, 1.1-2 milyar dolar değerinde bir kişisel serveti bulunuyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!