Forbes Yayıncılık’ın Genel Yayın Yönetmeni Steve Forbes, “Mark Zuckerberg’e Açık Mektup” başlıklı yazıda Bitcoin‘i eleştirdi ve Facebook‘un kripto parası Libra‘yı övdü.

Amerika Birleşik Devletleri Cumhurbaşkanı Cumhuriyetçi Partisi adaylığına iki kez aday olan ve dünya çapında saygın bir finans dergisi olan Forbes’un Genel Yayın Yönetmeni Steve Forbes, Facebook’un kripto parası Libra’ya ilgili övgü dolu ifadelerle desteklediğini açıklayarak ileride ABD Doları’nın kullanım alanını alacağını belirtti.

Libra’nın 2020 yılında piyasaya sürüleceği duyurulduğunda büyük yankı yandırdığını, zamanlamasının insanları eleştiri ve şüpheciliğe itmesinin doğal olduğunu söyledi. Forbes, “Eğer Libra kartlarını doğru oynarsa otomobiller için Henry Ford ne ise kendisinin de para ve finansın için aynısı olabilir.” dedi ve Zuckerberg’in parasının küresel para olarak ABD Doları’nın yerini alabileceğini vurguladı.

Bitcoin’e sert eleştiri: Patlatacak ve sudan atacak

“Aklı başında hiç kimse Bitcoin üzerine 24 saatten daha uzun bir sözleşme yazmaz.” diyen duayen yönetici, “Diğer tüm kripto paralardan çok önde olmanızın bir nedeni değeri istikrarlı olan bir paranın temel önemini fark etmiş olmanız.” sözlerini sarf etti ve kripto paraların aşırı derecede volatil olmasını eleştirdi.

Forbes ayrıca Zuckerberg’e Libra için ‘isim’ tavsiyesinde bulunurken, “Libra’nın ismini gözden geçirin. Libra, Roma İmparatorluğu’nun ağırlık birimi ve biliyoruz ki bu artık sona erdi. Utangaç olmayın, ‘Mark’ adını koyun. Almanya, Mark ismiyle 20 yıl Avrupa’ya damgasını vurdu. Altın destekli bir ‘Mark’, para tarihinde dönüştürücü bir hareket olacaktır. Bitcoin’i patlatarak sudan atacak, milyarlarca iş modeli ve insandan hayran yaratarak şimdi ve sonsuza dek devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!