Fransa, sosyal medya devi Facebook‘un dijital varlığı Libra‘yı Avrupa’da yasaklayacağını açıkladı.

OECD Konferansı’nın açılış konuşmasında kripto paralarla ilgili soruları yanıtlayan Fransa Ekonomi ve Finans Bakanı Bruno Le Maire, Facebook’un Libra’sını ‘parasal egemenlik tehdidi’ olarak gördüklerini ifade etti ve “Net olmak gerekirse: bu koşullarda Libra’nın Avrupa toprağı üzerinde gelişimine müsaade edemeyiz.” dedi.

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, Haziran ayında küresel bir finansal altyapı ve dijital para birimi projesi olan Libra’yı tanıtmış ve büyük yankı uyandırmıştı. FED Başkanı Jerome Powell da Libra için “Çok riskli” tanımlamasını yapmıştı.

FED Başkanı Powell: Libra çok riskli

Facebook’un Libra’sına Avrupa Birliği’nden soruşturma

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.