Ünlü yatırım ve danışmanlık şirketi Fundstrat‘ın tecrübeli analistlerinden biri olan Rob Sluymer, Bitcoin‘in yukarı doğru bir ivme kazandığını ancak acele edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Wall Street’te faaliyet gösteren ve Tom Lee’nin baş analistlik görevinde bulunduğu yatırım-danışmanlık şirketi Fundstrat teknik analisti Rob Sluymer, RSI ivmesinin Bitcoin için nötr yönden çıktığını ve yukarı yönlü olarak değiştiğini belirterek; şu anda potansiyel yeni kazançlar için erken olduğunu söylerken, müşterilerinden sabırlı olmalarını istedi.

Bitcoin’in yanı sıra onu takip eden altcoinler için de aynı şeyin geçerli olduğunu söyleyen analist, “Birçok kripto para yukarı yönlü hareket sergiliyor. Bitcoin’de şu anki seviyelerinden bir sonraki direnç seviyesi olan 8,800$ – 9,000$ aralığına doğru bir hareket bekliyoruz.” dedi.

Wall Street boğası Thomas Lee, daha önce Bitcoin’in 20 bin doları görmesinin çok yakın olduğunu hatta 40 bin dolara kadar yükselebileceğini söylemiş, FOMO’nun bu hareketi ateşleyeceğini ifade etmişti.

Tom Lee’den yeni iddia: Bitcoin 40 bin dolar olabilir

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.