Bitcoin Boğası Thomas Lee’nin baş stratejisti olduğu yatırım şirketi Fundstrat Global Advisors, Ethereum fiyatını tahmini yineledi ve ETH’ın 10 bin dolara kadar yükselebileceğini iddia ediyor.

Fundstrat, Ethereum’un fiyatının yükseleceğine neden olacak sebebin Ethereum ekonomisinde ağdaki büyük gelişmeler olduğunu raporda belirtirken, kripto para piyasasının yeni yatırımcılarının Bitcoin‘i duyduğunu ancak araştırma yapmadan satın aldığını ortaya kouyor.

Bitcoin’den; Ethereum, DeFi ve web 3.0 uygulamalarına doğru yapılan geçişlerin gözlendiği raporda, yeni yatırımcıların bu sektöre olan yabancılığını ifade ederek, öğrenme aşamaları kaydettiğini ifade etti.

Büyük şirketleri sollayan ETH’ın piyasa değeri, son haftalarda Bitcoin piyasa değerinin yaklaşık yüzde 30’una yaklaştı. Temmuz’da gelecek güncellemeyle birlikte Ethereum fiyatının beklenenin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.