Bitcoin’de kurumsal şirketlerin ve genel ilginin artmasıyla Bitcoin ETF’leri ana gündem maddelerinden biri oldu. Bitcoin maksimalisti Mike Novogratz’ın sahibi olduğu Galaxy Digital Bitcoin ETF’i için SEC’ye başvuru yapan 9. şirket oldu.

Bitcoin ETF başvuru kervanına bir şirket daha katıldı ve Galaxy Digital, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ye başvuru yaparak Bitcoin ETF’i için gerekli evrakları yetkililere sundu.

Bilindiği üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) son yıllarda düzinelerce Bitcoin ETF başvurusunu reddetti ancak bu kez piyasa şartları ve Bitcoin benimsenmesi önceki yıllara göre çok farklı bir seviyede. Şu ana kadar ABD’de Bitcoin ETF’ine başvuran şirket sayısı 8 iken, Galaxy Digital ile birlikte bu sayı dokuza çıkmış oldu. Şimdiye kadar bu başvuruyu Fidelity destekli Wise Origin Bitcoin Trust, Wisdom Tree, NYDIG, Valkyrie, SkyBridge Capital, Van Eck, Kryptoin Investment, Simplify gibi şirketler yapmıştı.

Öte yandan SEC, geçtiğimiz günlerde ETF devi Wisdom Tree’nin Bitcoin ETF başvurusunu incelemeye başladığını açıklamıştı. Bu demek oluyor ki ETF konusunda yakın zamanda olumlu ya da olumsuz bir karar çıkacak. Kuzey Amerika’da Kanada’da 3 şirket Bitcoin ETF’i için onay alırken Brezilya’da da bir şirket Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuş ve belgeler kurum tarafından onaylanmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.