Bitcoin’e olan inancı ve kripto yatırımlarıyla bilinen ünlü yatırımcı Mike Novogratz’ın sahibi olduğu varlık yatırım şirketi Galaxy Digital’ın, kripto para saklama hizmeti sunan BitGo’yu 1.2 milyar dolara satın alacağı açıklandı.

Yapılan satın alma anlaşmasına göre; BitGo hissedarları, 33.8 milyon dolarlık değerdeki yeni çıkarılmış olan Galaxy Digital şirketi ana hisselerinden ve 265 milyon dolarlık nakit elde edecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirket kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, “BitGo’nun satın alınması, Galaxy Digital’i, kurumların kripto paralara açılması yönünden adeta tek durak noktası haline getiriyor. Bu hamlemizle birlikte dijital varlık ekosistemlerini ve blokzincir teknolojisini kurumsallaştırma hedefimizi hızlandırmış bulunuyoruz” dedi.

Yakın dönemde SEC’ye Bitcoin ETF’i başvurusunda bulunan Galaxy Digital’ın şu anda yönetimi altında 40 milyar doların üzerinde varlığı bulunuyor ve 150’den fazla borsa ve 400 kurumsal yatırıma hizmet sağlıyor. Buna karşılık BitGo da ayda 30 milyardan fazla işlem gerçekleştiriyor ve 400’den fazla kripto paranın saklanmasını destekliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.