Milyarder yatırımcı Mike Novogratz’ın CEO’su olduğu Galaxy Digital, Kanadalı CI Financial Corp ile ortaklaşa yürüttüğü Bitcoin yatırım fonu da dahil, piyasaya sürülen yeni ürünler sayesinde varlık yönetimlerini yaklaşık 1,2 milyar dolara yükseltti.

New York merkezli Galaxy Digital şirketi, dün yaptıkları açıklamada Bitcoin ve diğer varlıklarının değerinin yükselmesiyle dördüncü çeyrek için 325 milyon dolarlık gelir bildirmeyi beklediğini duyurdu.

Galaxy’nin ticaret masası, geçen hafta Toronto Borsası’nda işlem görmeye başlayan ve Kuzey Amerika’da onaylanan ilk Bitcoin ETF için Bitcoin sağlayan birkaç Bitcoin’den biri . Galaxy Digital, CI Financial’ın da başlatmak için sunduğu yeni bir Bitcoin ETF’i için alt danışmanlık yapacak.

Galaxy Digital, dijital varlıklara, kripto para birimlerine ve blok zincirine odaklanarak varlık yönetimi, ticaret, yatırım bankacılığı ve diğer faaliyetleri yürüten bir finans şirketidir.

Milyarder isim portfoyünü açıklamıştı

Öte yandan ünlü milyarder, “Bitcoin bu çağın dijital altın ve değer deposu olarak çok işlevsel. Ethereum ise kurumları yeniden inşa edebileceğimiz bir yapı.” diyerek Bitcoin’in yakında bankalar tarafından da kabul göreceğini hatırlatmıştı.

Novogratz, geçtiğimiz günlerde portfoyü ile ilgili soruya “%70 Bitcoin, %25 Ethereum ve %5 Defi coinleri tutuyoruz. Bu bana doğru riske ve oynaklığa uyarlanmış portföy hissi veriyor. Anlattıklarım olumsuz yönde hareket olmayacağı anlamına gelmez. Hatta mutlaka olacaktır. Ancak grafiğin uzun süreli yönü yukarıya ve sağa doğru ilerleyecektir.” yanıtını vermişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!