Yeni nesil bir kripto para borsası olan gate.io düşük komisyon, pasif gelir (stake) imkanları, yüksek işlem hacmi gibi avantajları ile son dönemde öne çıkan borsalardan biridir.

2013 yılında kurulan ve 2017 yılından bu yana da dünya çapında bir yükseliş ivmesi kazanan gate.io borsası, yakın zamanda Türkiye pazarına da açıldı. Borsanın günlük yaklaşık 80 milyon Dolar’lık işlem hacmi bulunuyor.

Gate Token (GATE) bu borsanın kendi dijital para birimidir ve borsa içinde işlem ücretlerinin, komisyonların ödenmesinde ve stake gelirlerinde kullanılır. USD larak 287, BTC olarak 73, ETH olarak ise 182 işlem çiftinin bulunduğu borsada, bir çok kripto varlık GATE Token ile de alınıp satılabiliyor. Para yatırmanın ücretsiz olduğu gate.io borsasında işlem ücretleri cüzdanda tutulan GATE Coin (GT Token) miktarına göre yüzde 0.055’e kadar düşüyor. Kredili işlemler (marjin), türev işlemler, opsiyonlar, ETF, kasa hesabı, çoklu hesap gibi özellikler sunan gate.io‘nun dijital para birimi olan GT Coin, 300 milyon adet piyasa arzına sahiptir.

76 milyon adet piyasada dolaşımda bulunan GateToken’in değeri yazı yayına hazırlandığı anda 6.50 Dolar değerindedir. Toplam piyasa değeri 495 milyon Dolar olan GT Coin, 2021 Mayıs’ta 7.21 dolar ile zirveye ulaşırken, 2020 Mart ayında 0.26 Dolar ile dip fiyatındaydı.

Gate Token (GT Token) için bu linke tıklayıp üyelik işlemlerinizi hallettikten sonra satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.