Sosyal medyanın en çok konuştuğu ve kripto dünyasına bu seneki çılgın yükselişleriyle damga vuran Dogecoin, dün itibariyle ABD’nin en bilinen kripto para borsalarından Gemini’de listeleneceği duyuruldu. Gemini CEO’su Tyler Winklevoss, Dogecoin hakkında övgü dolu bir açıklamada bulundu ve ona halkın parası tanımlamasını yaptı.

Erken Bitcoin zenginlerinden olan Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşlerin liderliğindeki kripto para borsası Gemini, bugün Dogecoin’i listeleme talebinin baskısı altına girdi ve sonunda Dogecoin’i platformuna ekledi. Dün 0.50 doları aşan ve yükselişine bugün de devam ederek 0.69 doları gören Dogecoin’in bu listelenme konusu hakkıında konuşan CEO Winklevoss, “Dogecoin halkın parasıdır. Organik, saygısız ve eğlencelidir. Bir hükümet veya başka bir merkezi otorite tarafından bizim platformumuza zorla sokulmaz, bizim tarafımızdan, bizim için, insanlar tarafından, insanlar için seçilir.” ifadelerini kullandı.

İnanılmaz yükseliş

Binance ve Kraken gibi birçok kripto para birimi borsası Dogecoin’i listelese de, Gemini’nin bugün listelemesi kripto endüstrisinde bir dönüm noktası olarak görülüyor. Buna karşılık, önde gelen ABD’li kripto borsası Coinbase henüz Dogecoin’i desteklemiyor ve şu anda destekleyeceğine dair bir işaret olmasa da birçok Dogecoin hayranı Coinbase’in bu kripto parayı listelemesini istiyor.

Başta Elon Musk olmak üzere birçok ünlü ismin desteklediği kripto para Dogecoin, sadece 24 saat içinde yüzde 50 artarak 0.46 dolardan, 0.69 dolara dayandı. Dogecoin, bu hareketiyle kripto para piyasasında 82 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak birçok köklü şirketin piyasa değerini geride bırakmış oldu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!