Son dönemin en çok konuşulan kripto parası Dogecoin’i geçtiğimiz günlerde listelediğini açıklayan ABD’li kripto para borsası Gemini, ellerinde Dogecoin tutan kullanıcılara DOGE üzerinden faiz vereceğini açıkladı.

Erken Bitcoin zengini Tyler/Cameron Winklevoss’un sahibi olduğu Gemini, Dogecoin hizmetlerini sürdürüyor. Borsa son olarak Gemini Earn seçeneğinden spot cüzdanlarında Dogecoin tutan kişilerin bunu Gemini Earn adlı faiz seçeneği bulunan kısma aktararak üzerinden faiz kazanılabileceğini duyurdu.

Müşteriler yüzde 2.25 faiz kazanacak

Faizin günlük olarak hesaplandığı hizmet, kullanıcılara Dogecoin’lerini Gemini Earn cüzdanlarına taşınarak yıllık %2,25 kazanç sağlayacak. Müşteriler, diledikleri zaman paralarını ücretsiz şekilde Gemini Earn’dan çekebilecek.

Gemini CEO’su Winklevoss, “Dogecoin halkın parasıdır. Organik, saygısız ve eğlencelidir. Bir hükümet veya başka bir merkezi otorite tarafından bizim platformumuza zorla sokulmaz, bizim tarafımızdan, bizim için, insanlar tarafından, insanlar için seçilir.” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan TSİ bu sabah 06:30’da Elon Musk ile Miley Cyrus’un katıldığı ve skeçlerle renk kattığı Saturday Night Live (SNL), Dogecoin’in fiyatında yükselme beklentisii yaratmış ancak beklenen etkiyi yapmayıp tam tersine yüzde 30’luk sert bir düşüş dalgası yaratmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.