btcgold

Yapılan araştırmalar sonucu genç yatırımcıların portföylerinde, altın yerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini tercih ettiği ortaya çıktı.

Bağımsız yatırım danışmanlık kurumu olan ETF Store’un başkanı Nate Gareci, Bloomberg TV’ye verdiği röportajında Milenyum nesli müşterilerinin ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) izin verdiği takdirde portföylerinde Bitcoin tutmaya meyilli olduklarını açıkladı.

ETF uzmanı, genç müşterilerinin ve yatırımcılarının ezici bir çoğunluğunun altın gibi geleneksel yatırım seçenekleri yerine Bitcoin’i tercih ettiğini belirtti. Geraci açıklamasında “Eğer en genç müşterilerimizden konuşacak olursak; portföylerimizde altın olmasına rağmen ‘Peki ya kripto para?’ diye soruyorlar ve onlara ‘Altın mı yoksa Bitcoin mi?’ diye sorduğunuzda da %90’ı Bitcoin’i tercih ediyor” dedi.

Araştırmalar Milenyum neslinin kripto paralara olan ilgisini açık ve net bir şekilde ortaya koyuyor.

Geraci’nin bu açıklaması, bilimsel temeller yerine daha çok kendi tecrübeleri üzerine olsa da araştırmalar Milenyum ve Z kuşağının, dijital çağ öncesinde gelişen yatırımcılara nazaran kripto paraya daha çok ilgi gösterdiğini kanıtlıyor. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.