Bitcoin ile ilgili olumlu haberler gelmeye devam ediyor. Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti veren New York Digital Investments Group (NYDIG), George Soros’un sahibi olduğu fon yönetimi şirketi Soros Fund Management, yatırım bankası Morgan Stanley ve Massachusetts merkezli hayat sigortası şirketi MassMutual’dan 200 milyon dolarlık fon topladı. Sosyal medya bu haberle çalkalanırken; bazı kripto para yatırımcıları, George Soros’tan sonra sıranın usta yatırımcı Warren Buffett’a mı geldi şeklinde değerlendirmeler bulundu.

“Sıradan yatırımcılar değil”

NYDIG şirketi CEO’su Robert Gutmann önümüzdeki aylarda NYDIG tarafından sunulan Bitcoin ürün ve hizmetlerinin çeşitleneceğini söylerken, bu dev fon yatırımıyla ilgili “Bu yatırım turunda yer alan şirketler, herhangi bir yatırımcının ötesinde, her biri tarafımızca yıllardır iyi bilinen iş ortakları diyebiliriz. NYDIG, yatırım yönetimi, sigorta, bankacılık, temiz enerji ve hayırseverlik alanlarında Bitcoin ile ilgili stratejik girişimler üzerinde bu şirketlerle birlikte çalışacak.” ifadelerini kullandı.

NYDIG, Aralık 2020’den beri Bitcoin sahnesinde yer alıyor. Firma o zamandan beri Wall Street’in orijinal kripto para birimini benimsemesinde kilit bir oyuncu haline geldi. CEO Gutmann, geçen ay NYDIG’in 2021’in sonunda müşteriler adına 25 milyar doların üzerinde bitcoin yöneteceğini söylemişti.

Dünyanın en zengin 56. kişisi olan Macar asıllı ABD’li yatırımcı ve daha çok piyasada bilindiği tabiriyle ‘spekülatör’ George Soros, Forbes verilerine göre 8.6 milyar dolarlık kişisel servete sahip, 90 yaşındaki milyarder yatırımcı, birçok şirkete yatırım yapıyor ve son olarak bu haberle birlikte dolaylı yoldan da olsa Bitcoin’e yatırım yapmış oldu. Sosyal medyada ise Bitcoin karşıtı kurt yatırımcı Warren Buffett‘a sıranın geldiği yönünde yorumlar yer aldı. Bilindiği üzere Warren Buffett, Bitcoin’i ‘fare zehiri’ne benzetmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!