Milyarder yatırımcı George Soros tarafından kurulan Soros Fund Management, kripto veri sağlayıcısı Lukka’yı 53 milyon dolarlık fon toplama turunda destekledi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Wall Street Juggernaut State Street tarafından yönetilen C Serisi fon toplama turunda yatırım alan kripto para veri sağlayan Lukka şirketi D Serisi yatırım turunda George Soros’un kurduğu yatırım fonundan 53 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Soros Fund Management, yatırım bankası Morgan Stanley ve Massachusetts merkezli hayat sigortası şirketi MassMutual ile birlikte Bitcoin alım satım ve saklama hizmeti veren New York Digital Investments Group (NYDIG)’a 200 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Kripto endüstrisinde Blockchain.com, BlockFi ve NYDIG gibi birçok girişim ve şirket, son dönemde çok büyük yatırım fonlarından ve şirketlerinden hatırı sayılır fon desteği aldı.

Lukka CEO’su Robert Materazzi, finansman turunun, firmanın veri ve vergi çözümlerini kapsayan mevcut ürünlerinin özelliklerini genişletmesine yardımcı olacağını söyledi ve piyasaya girmek isteyen mevcut yatırımcıların firmaya yaklaştığını söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.