İnternet alan adı kayıt kuruluşu GoDaddy, Bitcoin.com’u açık arttırmayla satışa çıkardı. Açık arttırmanın başlangıç fiyatı ise 100 milyon dolar oldu. Ancak şirket daha sonra bu açık artırmayı kaldırdı.

Godaddy üzerinden kontrol edildiği zaman bitcoin.com’un kullanılabilir olduğu açık bir şekilde görülürken domain’in sahibi Roger Ver, Bitcoin.com’un satılık olmadığını söyledi. Roger Ver, GoDaddy’ye, “Neden alan adımı satılık olarak listeliyorsunuz? Satılık değil. Markama zarar veriyorsunuz.” şeklinde tepki gösterdi.

GoDaddy’nin neden böyle bir işe giriştiği bilinmezken, Bitcoin.com şu an kullanıcılara açık durumda. Sosyal medyada etkin olan Documenting Bitcoin adlı Twitter hesabı, bu haberi duyurmuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.