Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs CEO’su David Solomon, bankanın 2021 yılı ilk çeyrek değerlendirme toplantısında Bitcoin ve diğer kripto paraların önemine değindi ve Wall Street’in en iyi bankaları için piyasanın ne kadar merkezi hale geldiğini belirtti. Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde özel müşterilerine Bitcoin ile ilgili ürünlere erişim sunacağını açıklamıştı.

Solomon, merkez bankalarının dijital para birimlerini araştırdığını, bu teknolojiyi yerel piyasalara uygulamak ve küresel ödeme sistemleri üzerindeki uzun vadeli etkiyi belirlemek için çalıştığını belirterek, piyasadaki aktörlerin Bitcoin’i değer deposu olarak değerlendirdikçe kripto para sektörüne olan odaklanmanın daha da yoğunlaştığını ifade etti.

Solomon, Goldman Sachs’ın temelde Bitcoin alım satımı yapamasa da kripto para birimlerinin “küresel finansal sistemlerin geleceği için önemli” olduğunu söyledi. Bankanın CEO’su kripto para birimleri için henüz tam anlamıyla bir plânlarının olmadığını eklerken, bu konudaki inovasyon yani gelişimi takip edeceklerini söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.