Kripto para veri şirketi Coin Metrics, Wall Street’in büyük bankası Goldman Sachs liderliğindeki B Serisi finansman turunda 15 milyon dolar topladı. Ayrıca Goldman Sachs’ın genel müdürü ve blok zinciri ve kripto departmanının başında olan Mathew McDermott, Coin Metrics’in Yönetim Kurulu’na katıldı.

Goldman Sachs’a ek olarak, yatırım turu Acrew Ventures, BlockFi, Morningside Group ve Warburg Serres Investments’ten de destek aldı. Coin Metrics yaptığı duyuruda Castle Island Ventures, Highland Capital Partners, Fidelity Investments, Avon Ventures, Communitas Capital ve Collab + Currency gibi mevcut yatırımcıların firmadaki hisselerini artırdığını belirtti.

Bu finansman, şirketin küresel genişlemesini hızlandıracak, daha fazla ürün yeniliğini mümkün kılacak ve mevcut tekliflerin daha da fazla kripto varlık ağına ve pazarına dokunmasına izin verecek.

Goldman’ın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott, yaptığı açıklamada “Veriler, geleneksel yatırımcılar ve finansal hizmet oyuncuları tarafından kripto varlıkların ana akım olarak benimsenmesi için kritik önem taşıyor. Müşterilerimiz, Coin Metrics’in kurumsal düzeydeki veri iç görülerinden ve yeni ortaya çıkan risk yönetimi araçlarından büyük ölçüde yararlanacak” dedi.

Kripto veri analizi alanı 2021’in ilk çeyreğinde 13 anlaşmada 116 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Bu finansman turlarının en büyüğü, tek yatırım turunda 100 milyon dolar toplayan Chainalysis’e oldu. Coin Metrics, de aynı diğer kripto veri analiz şirketleri gibi, kripto varlıklara ilgi duyan prestijli kurumlara ağ verileri, piyasa verileri, endeksler ve ağ risk çözümleri sunuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!