Dev yatırım bankası Goldman Sachs, son aylarda Ethereum ve merkezi olmayan finansa (DeFi) yöneldi. Banka, bir DeFi / Blockchain ETF başvurusu yaptı.

Goldman Sachs’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’ye yaptığı başvuruda DeFi ve blok zinciri ETF’i başlatmak istediği ortaya çıktı. SEC’ye sunulan dosyada fonun, en az yüzde 80’lik bölümüyle blok zinciri teknolojisi ve finansın dijitalleşmesi yönünde ilerleyen şirketlere yatırım yapacağı belirtildi.

ETF, bir varlığı veya varlık grubunu izleyen ve geleneksel borsalarda hisse senedi gibi alınıp satılabilen bir yatırım ürünü olarak biliniyor. SEC, yatırımcılara dijital varlığı kendileri depolamak ve güvenceye almak zorunda kalmadan BTC’ye yatırım yapmalarını sağlayacak olan Bitcoin ETF’leri için birikmiş başvuru listesine sahipken, düzenleyici henüz Bitcoin ETF’lerini onaylamış değil.

Goldman Sachs’ın kripto varlıkları yerine şirket hisselerine bağlı olan teklifi, yatırımcılar ve SEC benzer şekilde içinde ne olduğunu henüz bilmese de, bu ETF’in onaylanması daha muhtemel gözüküyor. Goldman Sachs’ın bu başvurusu ilk DeFi bağlantılı ETF başvurusu olarak kayıtlara geçti.

Bilindiği üzere ABD’li dev yatırım bankası, DeFi ETF’i için seçeceği piyasalar ise Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Güney Kore, İsviçre, Hollanda, Birleşik Krallık ve ABD’den olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!