Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, önümüzdeki aylarda Ethereum vadeli işlemleri ve opsiyon alım satımı hizmetini başlatacak. Goldman Sachs, bu yılın başlarında Bitcoin işlemlerini başlatmıştı.

Goldman Sachs’ın bu hamlesi kripto ticaret masasını yeniden açmasından ve Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri sunmaya başlamasından 4 ay sonra geldi. Piyasa analitiği şirketi Skew’den alınan verilere göre, Ethereum vadeli işlem piyasası günlük 23.9 milyar dolarlık bir hacim rekoru kırdı. Skew’den alınan verilere göre, Ethereum opsiyon piyasası günlük 6,1 milyar dolarlık bir hacme sahip.

Kriptodaki vadeli işlem sözleşmeleri, insanların gelecekte önceden belirlenmiş bir tarihte kripto para satın almalarına izin veren sözleşmelerdir. Kripto varlığının gelecekteki fiyatına bahis yapabiliyor. Örneğin, Ethereum’un fiyatının artacağını düşünüyorsanız, vadeli işlemleri bugünün 2 bin 600 dolar fiyatından almak size kâr getirebilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.