Goldman Sachs Emtia Araştırmaları Başkanı Jeff Currie, “dijital altın” anlatısının kripto varlıklara uymadığını söylüyor ve kripto paraların daha çok dijital bakır gibi olduğunu ifade etti.

CNBC ile yapılan röportajda Currie, kripto para birimleriyle gelen riskin, her ikisi de enflasyona karşı bir tür korunma olsa da, değerlerinin altın gibi güvenli liman varlıklarından farklı olduğu anlamına geldiğini söyledi. Currie’ye göre Bitcoin, temel bir ödeme yapısına bağlı olduğu için iş döngüsü ile ilişkili ve bu nedenle, “riskli enflasyondan korunma” için daha iyi bir alternatif.

Goldman Sachs yöneticisi, “Kripto paralar, altının yerini tutamaz. Eğer herhangi bir şey olacaksa, bakırın yerini alabilir, risk yanlısı, risk altındaki varlıklardır. Enflasyon riskinden korunma risklerinin yerine geçerler, enflasyon risklerinden korunma risklerinden değil.” ifadelerini kullandı.

Currie’ye göre, artan talepten kaynaklanan bakır ve petrolü içeren bu tür enflasyon korumaları, “iyi enflasyona” karşı koruma sağlıyor. Buna karşılık altın, arzdaki bir değişiklikten kaynaklanan “kötü enflasyona” karşı koruma sağlar.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!