Dünyanın en büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs, yakında kendi stabil kripto parasını piyasaya sürebilir.

Goldman Sachs’ın yeni atanan küresel dijital varlıklar başkanı Matthew McDermott, CNBC’ye verdiği röportajda her şeyin giderek daha da dijitalleştiğini belirtti ve “Fiat destekli dijital para oluşturmanın herhangi bir ticari uygulanabilirliği olup olmadığını” araştırdıklarını belirtti.

McDermott, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak, borç sorunlarına, menkul kıymetleştirme, kredi oluşturma gibi konulara çözüm bulunabileceğini aktarırken, Goldman Sachs’ın yeni küresel dijital varlık başkanı, yönettiği ekibi genişleterek Asya ve Avrupa’daki kalifiye insanları işe almayı plânlıyor. İlk işe alımlarından biri ise daha önce JPMorgan Chase’in JPM Coin projesini geliştiren Oli Harris oldu.

McDermott, Goldman Sachs’ın stablecoin’inin henüz “başlangıç aşamasında” olduğunu ifade ederken, Ethereum’un Quorum’u gibi bir dağıtık defter veya bir blockchain üzerine inşa edilmesi oldukça muhtemel görünüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.