ABD’nin en büyük bankalarından Goldman Sachs, müşterilerine Bitcoin fiyatına bağlı türev ürünler sunmak için harekete geçti.

Bloomberg’ün haberine göre söz konusu türevlerin kapsamı, belirli bir tarihte spot fiyat ile sözleşmeli fiyat arasındaki farkı kapatmayı kabul eden iki taraf arasındaki sözleşmeler olan devredilemez vadeli işlemler ile sınırlı.

Bu vadeli sözleşmeler nakit uzlaşıya dayanıyor ve Goldman Sachs, kendisini Cumberland DRW’yi trade ortağı olarak görerek CME Group’ta Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri alıp satarak Bitcoin’in fiyat oynaklığından koruyacak.

Mart ayı sonlarında Wall Street megabank’ın varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin merkezli yatırım araçları sunmaya çalıştığı yönündeki raporlar göz önüne alındığında, Goldman’ın bu yönde hareket etmesi şaşırtıcı değil. Dev şirketlerin ve kurumsal firmaların Bitcoin’e olan ilgisi devam ediyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.