Goldman Sachs’ın özel varlık yönetimi bölümünün dijital varlıklar başkanı Mary Rich, CNBC’ye yaptığı açıklamada, bankanın Bitcoin ve diğer dijital varlıklara yönelik “tam bir yatırım yelpazesi” başlatmayı plânladıklarını söyledi.

Rich’e göre, 1,8 trilyon doların üzerinde varlığa sahip olan Goldman Sachs, “fiziksel bitcoin, türevler veya geleneksel yatırım araçları” yoluyla BTC yatırımı sunmayı düşünüyor.

Goldman Sachs’ın bu açıklaması, Morgan Stanley’nin müşterilerine Bitcoin hizmeti sunmaya başlayacağını açıklamasından hemen sonra geldi. Goldman Sachs, Bitcoin için yakın vadede en az 25 milyon dolarlık yatırımla yapabilecek bireyler, aile ofisleri, bağış fonları gibi “özel varlık müşterilerini” hedefliyor.

Rich, mevcut makro ortamın, blockchain’in “yeni bir internet çağının şafağı” olma ihtimalinin yanı sıra, Goldman Sachs’ın birçok müşterisini Bitcoin yatırımları aramaya motive ettiğini söyledi.

Goldman Sachs, bu yılın Haziran ayında dijital varlıklar için yatırım araçları sunmaya başlamayı hedefliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.