ABD yatırım bankası Goldman Sachs, “GS Dijital Varlıklar Müşteri Anketi” başlıklı bir anketin 280 katılımcının katıldığı ankette müşterilerinin en az yüzde 22’si önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin‘in 100 bin dolar sınırını geçeceğini düşünüyor.

Köklü yatırım bankası Goldman Sachs’ın, yayınladığı bir raporda, ABD bankası müşterilerinin küçük ama önemli bir yüzdesi Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda altı haneli hedefi geçeceğini söyledi.

Müşterilerin yüzde 40’ının kripto para yatırımı var

Şirketin Sermaye Piyasaları yöneticisi olan Max Milton’ın açıkladığı anket sonuçlarına göre, müşterilerin yüzde 40’ının kripto paralara yatırımı bulunuyor.

Katılımcıların yüzde 60’lık bölümü ise önümüzdeki 1-2 sene içerisinde ellerindeki dijital varlıkları artıracaklarını varsayıyor. Yüzde 20’lik bölüm ise önümüzdeki 12 ayda Bitcoin’in 100 bin doların üzerinde işlem göreceğini düşünüyor.

Ancak müşterilere göre Bitcoin için önündeki yol hâlâ tamamen net değil. Ankete katılanların yüzde 34’ü hükümetlerin düzenlemeleri ve yetkilerinin Bitcoin’in büyümesinin önündeki en büyük engellerden biri olduğundan çekinirken, %24’ü iyi düzenlenmiş, erişilebilir ve yatırım yapılabilir bir enstrümanın olmayışının önümüzdeki aylarda Bitcoin için en büyük engel olacağını söyledi.

Goldman Sachs da bu hafta aldığı karar ile “Bitcoin trade masası” operasyonunu yeniden başlatmıştı. Bu hareketin BTC’nin yeniden 50 bin dolar seviyesine çıkmasıyla gelmesi de dikkat çekmişti. 2018’de de trade masası başlatan banka, vadeli işlemler ve teslim edilemeyen vadeli işlemleri ise bu masaya dahil etmemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!