Teknoloji devi ve arama motoru Google, kendi hizmeti olan Google Finans adlı piyasa takip sekmelerine kripto paraları ekledi. Kripto sekmesi, kullanıcıların “piyasaları karşılaştırabilecekleri” sayfanın en üstünde son sırada görülüyor.

Kripto sekmesi, böylelikle ABD, Avrupa, Asya, Kurlar ve Kripto olarak çeşitlenmiş oldu. Bu kripto paraların daha da bilinmesini sağlayacak önemli detaylardan biri olarak sayılabilir.

Bir alt barda da hisse senetlerini ve daha birçok ayrıntıya ulaşabileceğiniz arama butonu varken onun da altında genellikle ABD teknoloji hisselerinin yer aldığı bölüm mevcut. Onun da altında bulunduğunuz ülkeye ait haber portallarının haberleri listeleniyor.

Google Trends’e göre, son birkaç aydaki “Bitcoin” aramaları, üç yıl önce görülen çılgınca arama ile henüz karşılaşmadı. (Google Trendler’e göre, önemli ölçüde daha fazla kişi “Google Finans”tan “kripto” araması yapıyor.)

Şu anda, Google Finans’ın yalnızca sınırlı sayıda kripto para birimini izlediği görülüyor. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash, kripto sekmesine tıklandığında varsayılan olarak görüntüleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.