Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google‘ın, ABD yönetiminin hedef aldığı Çinli şirket Huawei ile donanım, yazılım ve teknik hizmetler alanında iş yapmayı bıraktığı iddia edildi.

Android İşletim Sistemi’nin geliştiricisi Google, Çinli teknoloji şirketi Huawei arasındaki iş birliğinde kritik gelişme yaşandı. ABD Başkanı Donald Trump‘ın bir kararnameyle Huawei’ye aldığı önleme bir yenisi daha eklendi ve Google, şirketle yaptığı işletim sistemi iş birliğini askıya aldı. Bu kararla birlikte Huawei cihazlarına Android güncellemesi gelmeyecek ve kullanıcılar Google Play Store’u kullanamayacak.

Google şirketinin sözcüsü “Şirketin talimata uyduğunu ve etkilerini gözden geçirdiklerini” bildirdi.

Reuters’a konuşan kaynaklara göre Huawei sadece Android’in genel sürümünü kullanabilecek. Huawei akıllı telefonlarından Play Store, Youtube, Gmail gibi tescilli Google uygulamalarına erişim sağlanamayacak.

Huawei’ye darbe vuracak gelişme: Trump yasakladı

Huawei’den Trump’ın yasağına ilk tepki!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.