Güvenlik firması Sophos’a göre Google, Ledger, Trezor ve MetaMask gibi popüler kripto para cüzdan hizmetlerini taklit eden 50’ye yakın Chrome uzantısını kaldırdı.

Sophos’un blogu Naked Security, Google’ın cüzdan hizmeti MyCrypto’da bir güvenlik araştırmacısı olan Harry Denley tarafından tanımlanan 22 kötü amaçlı uzantıyı daha kaldırdığını bildirdi. Sıklıkla açıan bu dolandırıcılık uzantıları Google için sorun teşkil ediyor ve dünyanın en çok kullanılan arama motoru geçen ay buna benzer 49 eklentiyi daha kaldırmıştı.

Denley, bu uzantıların Ledger ve Metamask’a ek olarak yanlış bir şekilde MyEtherWallet, Trezor ve Electrum ile bağlantılı olduğunu iddia ettiğini buldu. Örneğin, sahte bir uzantı, kullanıcıları özel anahtarlarından ve anımsatıcı ifadelerinden vazgeçmeleri için kandırmak için bu hizmetlerden biriyle tamamen aynı olan bir kullanıcı deneyimi oluşturabilir.

Trezor ile Ledger, kripto para cüzdanı hizmetinde dünyada başı çeken şirketler arasında yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.