Popülerliğinden bir şey kaybetmeyen Bitcoin‘i dünya üzerinde Google‘da en çok aratan şehirler belli oldu.

Global çapta yaşanan ekonomik sıkıntılar, siyasi gelişmeler ve savaşlar Bitcoin’i ‘güvenli liman’ statüsünden alıkoymuyor. En az altın kadar güvenilir hale gelen Bitcoin’i Google arama motorunda dünyada en çok aratan şehirler belli oldu.

Listenin ilk sırasında Google’da Bitcoin aramalarında istikrarlı bir şekilde hep yukarılarda çıkan Nijerya‘nın Lagos kenti yer alıyor. Uzun zamandır devam eden ekonomik sıkıntılar ve yüksek enflasyon insanları buna itiyor.

İkinci sırada ise Avusturya‘nın Viyana kenti var. Ekonomik açıdan durumları kötü olmayan Viyanalılar’ın Bitcoin aramalarının merak ve ilgiden dolayı olduğu tahmin ediliyor. Yüzde 70’lik bir oranla kişi başına 7.3 kez arama yapmış oluyor. Bu da Viyana’yı listede ilginç bir yere taşıyor.

Üçüncü sırada ise San Jose yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde bir şehir olan San Jose, ülkenin en büyük onuncu kenti arasında. Google, Amazon ve Facebook gibi dünyaya damgasını vurmuş şirketlerin yer aldığı Silikon Vadisi‘nin bulunduğu yer olarak da dikkat çekiyor. Teknolojinin kalbinin attığı yerin Bitcoin aramalarında ilk sıralarda çıkması çok da yadırganmayacak bir durum olabilir.

Sıralamadaki diğer kentler ise şu şekilde:

  • Los Angeles, ABD
  • Toronto, Kanada
  • Münih, Almanya
  • New York, ABD
  • Berlin, Almanya
  • Singapur, Singapur
  • Sydney, Avustralya
Bitcoin’i Google’da en çok aratan şehirler. Kaynak: Google Trends
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!