Arama motoru devi Google ve Chainlink (LINK) blockchain (blokzincir) ile bulut sistemini birleştiren bir yapı için ortaklık kurdu.

Google, Perşembe günü yayınladığı bir blog yazısında, Google yazılımını kullanan Ethereum uygulama geliştiricilerinin, kendi kendine çalışan kodları çalıştırmak için gerekli olan bilgileri elde etmek için Chainlink ile ortaklık kurarak blok zinciri dışındaki kaynaklardan gelen verileri birleştirebileceklerini açıklamıştı. Blockchain protokollerinin ve teknolojilerinin benimsenmesi, modern internet kaynakları ve genel bulut hizmetleri ile entegre edilerek hızlandırılabileceğine inanan yetkililer çareyi Chainlink ile ortaklık yapmakta buldu. Akıllı sözleşmeler alanında önemli işleri olan Chainlink, akıllı sözleşmelere bağlantı yolları ve bu bağlantıların çalışmasını sağlıyor.

Bu ortaklığın bir neticesi olarak Google Cloud kullanıcıları, Google’ın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQuery’ye bağlanmak için ChainLink’i kullanabilecekler. 2017 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen LINK, bu haberden sonra 2 dolara kada yükseldi sonrasında düşüş yaşadı ve haberin yazıldığı sırada 1.76 dolardan işlem görüyor.

Google, Bitcoin, Ethereum ve diğer altı kripto paraya yönelik halka açık Blockchain verilerini Şubat ayında BigQuery veri analitiği platformunda kolayca ulaşılabilir ve aranabilir hale getirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!