Google’ın desteklediği Hedera Hashgraph’ın kripto parası HBAR, dünden beri yüzde 140’a yakın bir artış sağladı. İki gün önce 0.019 dolar olan HBAR, bugün bu haberin yazıldığı sırada 0.050’den kendine alıcı buluyor.

Google Cloud Platform’un kamuya açık dağıtık defter (DLT) platformu Hedera Hashgraph’ın yönetim kuruluna dahil olduğunu açıklamıştı. Dün yüzde 70 yükselen platformun kripto parası HBAR, bugün bu yükselişe bir yüzde 60 artış daha ekledi ve toplamda iki günde yüzde 140’a yakın artış sağladı. Sosyal medyada oldukça dikkat çeken HBAR’ın bu yükselişi kripto topluluğunda da sıkça konuşulmaya başladı.

Projede dev şirketler var

Hedera Hashgraph, kamu ağının yerel kripto para birimi olan HBAR, merkezi olmayan uygulamalara güç sağlamak, eşler arası ödeme ve mikro ödeme iş modelleri oluşturmak ve ağı kötü niyetli aktörlerden koruma amacındaki bir proje olarak göze çarpıyor.

Platformun yönetim konseyindeki diğer üyeleri arasında dev şirketler de yer alıyor. Dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi IBM, Deutsche Telekom, uçak ve helikopter devi Boeing, Nomura ve Tata Communications bu projeye destek verenler arasında.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.