Google’ın yönetim kuruluna üyeliğinin ardından Hedera Hashgraph (HBAR) günde %40 değerlenerek toplamda %350 değer kazandı.

Aynı zamanda, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paralar nispeten küçük hacimlerde işlem görürlerken oldukça durağan bir süreç yaşadılar.

11 Şubat’da gerçekleşen fiyatın neredeyse dört kat artışı ardından, ulaştığı zirveden neredeyse %65 düşüş yaşadı.

Sadece iki hafta içinde, HBAR 0,084 dolardan 0,029 dolara düştü. Hızlı bir şekilde geçtiğimiz ayın ikinci yarısında en kötü performans gösteren kripto para birimlerinin arasına katıldı 

Analistler gerçekleşen artışın daha teknik bir altyapısı olduğunu düşünüyor.  

HBAR’ın günlük grafiğinde, kripto para birimi 50 günlük hareketli ortalamada toparlandı.

50 Günlük hareketli ortalamasının ardından kripto para 26 şubatta kendini toparlamayı başardı ve dolar karşısında %115 değer kazandı. Kripto para yatırımcısı Scott Melker, kripto para piyasalarının HBAR gibi güçlü projeler sayesinde küresel finans piyasalarından daha büyük ölçüde iyi performans gösterdiğini belirtti.

Melker: Global piyasalar şimdiye kadarki en kötü haftalarını yaşarken, HBAR ve COTI gibi kripto paralar sayesinde ticaret varlıklarımızı çoğaltıyoruz. Bu şimdiye kadarki en iyi ticaret haftalarımdan biri oldu, dünyanın geri kalanı para kaybederken alt hamlelerden kar elde edebiliyor olmak paha biçilemez.’’

Google duyurdu HBAR uçuşa geçti 

Google Cloud’un açıklamasından önce, kripto para birimi minimum hacimle işlem görüyordu. 50 günlük hareketli ortalamasının üstüne çıkamamıştı. Ancak Google tarafından yapılan açıklamanın ardından işlem hacmi 10 kat arttı. Açıklama kripto para dünyasında net bir karşılık buldu ve belirgin bir artışa sebep oldu. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!