Küresel varlık yönetimi ve danışmanlık şirketi Grayscale, yatırımcılar arasında Bitcoin’e olan ilginin arttığını söylüyor ve bunda Koronavirüs salgınının kilit bir rol oynadığını iddia ediyor.

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale, Amerika’lı Bitcoin yatırımcılarının geçen yıla göre Bitcoin ile daha fazla ilgilendiğini gösteren ve kısmen Koronavirüs salgını tarafından teşvik ettiği bir anket yayınladı.

Gençler Bitcoin’e yöneliyor

Hane geliri 50.000 doların üzerinde olan 25 ile 65 yaş arasındaki 1000 Amerikalı yatırımcının görüşlerini belirttiği anket, üniversite eğitimi almış, erkek ve istihdamda ve genç olan insanların Bitcoin yatırımcısı olduğu ortaya çıktı. Bitcoin ile ilgilenen yatırımcılar, lider kripto parayı risk katsayısı yüksek ‘yeni yatırım fırsatı’ olarak tanımlıyor.

Grayscale geçen yıl yine buna benzer bir anket yaptı ve bu yılki ankette yüzde 62 oranında insanın Bitcoin’e aşina olduğu ortaya çıkarken bu yüzde geçen sene 59’du. Bu yıl yüzde 9’luk bir artış yaşanırken, geçen yıl anketi yanıtlayanların oranı %36 iken 2020’de ankete katılanların oranı % 55 olarak göze çarptı.

Araştırmalar, genç jenerasyonun kripto ekonomisine en çok adapte olan ve en çok yatırımı yapan kesim olduğunu gösteriyor ve gelecek 25 yılda 68 trilyon dolar servetin büyük çoğunluğunun bu genç insanlara geçeceği tahmin ediliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.