Microstrategy ile birlikte ekosistemde en agresif alımlara imza atan kripto para alanındaki en büyük yatırım şirketlerinden biri olan Grayscale, portföyüne Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Decentraland (MANA), Filecoin (FIL) ve Livepeer (LPT) 5 yeni kripto para ürünü daha ekledi.

Basic Attention Token, Filecoin, Chainlink, Decentraland, Livepeer ortalama yüzde 8’e yakın değer kazandı. Özellikle FIL, yüzde 40 artış sağlayarak

Geçen haftalarda 23 kripto parayı portföyüne dahil edeceğini açıklayan Grayscale, bugün açıklanan beş kripto para da bu listedeydi. Listede yer alan diğer kripto paralar ise AAVE, ADA, COMP, ATOM, EOS, FLOW, MKR, XMR, NMR, DOT, RSR, STX, SUSHI, SNX, XTZ, GRT, UNI ve YFI.

Portföyündeki kripto paraların toplam değeri 40 milyar doların üzerinde olan Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, “Dijital para birimleri bir dönüm noktasına ulaştı. Yatırımcı talebi hiç bu kadar yüksek olmamıştı ve her gün kesinlikle iyi niyetli bir varlık sınıfına yeni girişler görüyoruz.” dedi ve “Grayscale, yatırımcıların dijital para birimlerinin sunabileceği fırsatlara erişmeleri için yeni yollar yaratmada uzun zamandır lider olmuştur ve bu duyuru bu geleneği sürdürmektedir. Bu sektörü ileriye taşımak için küresel yatırımcı tabanımız, büyüyen ekibimiz ve düzenleyici kurumlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.