Agresif Bitcoin ve Ethereum alıcısı Grayscale bu kez de Litecoin’e gözünü dikti. Şirket, 2021 Şubat ayında çıkarılan bütün Litecoin’lerin yüzde 80’ini aldı.

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para varlığı yöneticisi Grayscale Investments, Bybt’ten alınan verilere göre, geçen ay çıkarılan Litecoin’in çoğunu satın aldı. Grayscale şu anda 1,44 milyon Litecoin‘i (248,33 milyon dolar) elinde tutuyor ve bu da onu Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en fazla Litecoin tutan şirket yapıyor.

Firma, ABD’deki akredite ve kurumsal yatırımcıların kripto para satın almalarına izin veren birkaç hizmetten biridir. OTC piyasasında hem abonelik hem de alınıp satılabilir hisse olarak bulunan dokuzdan fazla kripto tabanlı “Trust Fonu” sunuyor. Grayscale Bitcoin Trust yatırımcılarda büyük sermayeyi getirirken, Litecoin de görünüşte kendi takipçilerini çekiyor.

Madenciler son 28 günde 201.600’den fazla Litecoin üretti. Ancak arz arttıkça, Grayscale müşterileri diğer tarafta yeni kripto paraların çoğunu topluyordu. Son 30 günde, Grayscale’in Litecoin Trust’ı (LTCN) 174.900 Litecoin satın aldı. Kripto para takip plâtformu LitecoinBlockHalf’a göre, her 2,5 dakikada bir, tek bir Litecoin “bloğunun” madenciler veya bir ödül karşılığında işlemleri doğrulamak için bilgi işlem kaynaklarını harcayan kuruluşlar tarafından çözüldüğünü görüyor. Böylelikle madenciler, maliyetleri karşılamak ve kar elde etmek için bu ödüllerin çoğunu açık piyasada satıyor. 174.900 Litecoin LTCN’ye girerken, rakamlar, fonun geçen ay çıkarılan tüm yeni Litecoin’in yaklaşık% 80’ini satın aldığı anlamına geliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!