Varlık yönetimi devi Guggenheim Investments’ın başkanı ve baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin‘de devam eden düşüşün henüz bitmediğini söyledi ve 15 bin dolar fiyat tahmininde bulundu.

Minerd, Bloomberg’e verdiği röportajda, “Hisse senetleri için “Eylül ve Ekim’in bu yıl çok sert geçmesi muhtemel. Aynı şey Bitcoin için de geçerli. Sanırım çıkacak daha çok hava var. Rekabet göz önüne alındığında, bence daha fazla olumsuzluk var. 15 bin dolara kadar geri çekilme muhtemelen görülebilir. Ne zaman satın alınabilir? Yakın zamanda düşünmüyorum.” dedi ve Minerd, uzun vadede Ethereum’u Bitcoin’den “daha uygun” bir kripto para birimi olarak gördüğünü belirtti.

Minerd, FED’in varlık alımlarının beklenenden daha hızlı daralması ve COVID 19’daki Delta varyantının beklenenden hızlı yayılması hisse senetleri dahil varlıklar için önemli risk oluşturduğunu söyledi.

Şu an 32 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, Nisan’daki zirvesinden yaklaşık yüzde 60 düşüş yaşadı ve 29 bin civarlarına gerilemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.