Blockchain yatırım şirketi QR Capital’in Bitcoin’e dayalı borsa yatırım fonu (ETF)’i, Brezilya borsasında işlem görmeye başladı.

QR Capital’in hayata geçirdiği Latin Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’i, Mart ayında, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, QBTC11 kodu altında Sao Paulo merkezli B3 borsasında işlem görmesi için onaylanmıştı. Firma, Bitcoin ETF’nin, yatırımcılara özel anahtarlarla endişelenmeden güvenli saklama, günlük likidite ile Bitcoin’e işlem yapmasının önünü açtığını söyledi.

QR Capital CEO’su Fernando Carvalho, bu ilk Bitcoin ETF’inin borsaya gelişinin “kripto piyasası ve geleneksel finans piyasası için de tarihi bir an” olduğunu dile getirirken, Brezilyalı yatırımcının artık Bitcoin satın almak için düzenlenmiş ve sağlam bir seçeneği olduğunu söyledi ve “Daha güvenli ve daha basit Bitcoin yatırım seçenekleri arayışında pazarın olgunlaştığını görebiliriz. Bitcoin ETF’miz, aralarındaki yakınsama noktası olduğunda hem finans hem de kripto piyasalar için bir dönüm noktasıdır.” ifadelerini kullandı.

Kanada’da dört Bitcoin ETF’i işleme açılırken ABD’de 12’den fazla şirket Bitcoin ETF’i başlatmak için SEC’ye başvuruda bulundu ancak henüz bir onay söz konusu olmadı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.