Güney Kore hükümeti, son dönemde hacim rekoru kıran, sürekli dalgalanması ve fiyatlardaki oynaklığı sebebiyle Bitcoin‘i görüşmek için toplandı.

KBS World’ün haberine göre hükümet yetkilileri, son dönemde Bitcoin başta olmak üzere, kripto paraların artışını görüşmek üzere toplandı. Bitcoin, Güney Kore’de ilk kez 10 milyon *Won’u aşmayı başardı.

Yatırımcıların zararlarına önlem almak ve piyasayı daha iyi gözlemlemek adına gerçekleşen toplantıya Hükümet Politikaları Koordinasyon Bakanı Noh Hyeong-ouk, Ekonomi ve Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Mali Denetleme Komisyonu bürokratlarının da katıldığı belirtildi. Ayrıca Güney Kore’nin, kripto para birimleriyle kara para aklama faaliyetlerinin sonlanmasını sağlayacak bir yasanın da beklemede olduğu bildirildi.

*Won: Güney Kore para birimi. Şu anda 1 Güney Kore Wonu, 0,0051 Türk Lirası’na denk geliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.