Kripto para borsa hacklenme olaylarına bir yenisi daha eklendi. Singapur merkezli Bitrue borsası, korsanların saldırısına uğradı ve borsadan 4.3 milyon dolarlık kripto para çalındı.

Kullanıcılarına hacklenme duyurusunu Twitter’dan yapan Singapur’un en büyük kripto para borsalarından Bitrue, yaptığı açıklamada sıcak cüzdanlardan 4.04 milyon dolar değerinde 9.3 milyon Ripple (XRP), 235 bin dolar değerinde 2.5 milyon Cardano’nun çalındığını ve saldırganların çaldığı kripto paraların bir kısmını Huobi, Bittrex, Exmo ve ChangeNOW gibi borsalara aktardığını belirtti.

“Güvenlik önlemlerimizi ve politikalarımızı gözden geçiriyoruz.” diyen Bitrue yönetimi, müşteri fonlarının garantide olduğunu ve kripto paralarını kaybedenlere %100 oranında geri ödeme yapılacağı konusunda güvence verdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda yine dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’den, o dönemin kuruyla 40 milyon dolarlık 7000 adet Bitcoin çalınmış ve bu olay dünya çapında büyük yankı uyandırmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.