Malezya merkezli bir blockchain teknolojisi girişimi olan Bridge Oracle’ın İcra Kurulu Başkanı olan ve asıl ismi Hakan olan Sina Estavi Türk asıllı bir iş insanı. Kripto paralara ve blok zincirine olan ilgisiyle tanınan Estavi, Jack Dorsey’nin Twitter’daki ilk tweet’inin oluşturulduğu NFT’yi 2.9 milyon dolara satın almasıyla ünlü oldu.

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve en çok kullanıcıya sahip sosyal medya ağlarından olan Twitter’daki ilk tweet’ini NFT’ye dönüştürüp Valuables’ta satışa çıkaran CEO Jack Dorsey’nin bu ‘eseri’ni 2.9 milyon dolara satın alan Türk asıllı Estavi, blockchain alanındaki girişimleri ile tanınıyor. Estavi, NFT’yi satın aldıktan sonra “Bu sadece bir tweet değil! Sanırım yıllar sonra insanlar bu tweetin gerçek değerini, Mona Lisa tablosu gibi anlayacaklar” şeklinde tweet atmıştı.

Sina Estavi nereli, Sina Estavi kaç yaşında, nereli?

Bu NFT furyasıyla birlikte Twitter’da ilgi gören Estavi’nin Twitter hesabı kullanıcıların bir anda ilgisini çekmişti. Sonrasında takipçilerinden biriyle iletişime geçen iş insanı kendisine sorulan “Baba sen Türkçe’yi nasıl söktün?” sorusuna “Aslen Türk’üm.” yanıtını vermişti ve böylelikle Türk asıllı olduğu ortaya çıkmıştı.

Genç girişimci Sina Estavi, Bridge Oracle dışında aynı zamanda kripto para alım ve satım platformu Cryptoland’in de sahibi. Servetinin ne kadar olduğu hakkında herhangi bir bilgiye erişilemeyen Estavi’nin Türkiye doğumlu olup olmadığı veya Türkiye’de doğup doğmadığı ise bilinmiyor. Şşirket sayfasındaki bilgilendirme kısmında da kendisini şu cümleyle tanıtıyor. “Hakan, 2016’dan beri kripto alanının ilk yatırımcılarından biri. Şu anda Bridge Oracle’da CEO olarak çalışıyor.”

İlginizi Çekebilir:  Twitter CEO'su Jack Dorsey, açık artırmadaki NFT tweet'ini 2.9 milyon dolara sattı

Instagram ve LinkedIn profillerine bakıldığında, Estavi Arapça ve Farsça’ya oldukça hakim. 1.1 milyon takipçili Instagram hesabındaki tüm gönderilerde ve LinkedIn‘de başkalarıyla etkileşim kurarken bu dilleri kullanan kripto hayranı ismin özel hayatına dair bir bilgi bulunmazken yukarıda belirtilen sosyal medya hesapları dışında herhangi bir plâtformda aktif değil.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.