12 Mayıs’ta gerçekleşen Bitcoin Halving’den önceki günden bugüne kadar yatırımcılar, 220 milyon doları aşan değerde 24 bine yakın Bitcoin’i kripto para borsalarındaki hesaplarından çekti.

175 milyar dolara ulaşan piyasa değeriyle şu an en değerli kripto para konumundaki Bitcoin‘de ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Glassnode’dan elde edilen veriler, 11 Mayıs’tan bu yana 24.000’e yakın BTC’nin çekildiğini gösteriyor. Ek olarak, Bituniverse’nin rezerv verilerinden gelen istatistikler de bunu doğrular nitelikte.

Öte yandan blok ödülü yarılanması sonrası ufak dokunuşlarla 10 bin dolar’ı test eden Bitcoin’e karşılık Tether (USDT), belirli zaman dilimlerinde piyasaya coin sürüyor. En son Perşembe günü basılan 2 milyonluk Tether’le birlikte piyasadaki en değerli üçüncü kripto para olan Ripple’ın tahtını tehdit etmeye soyundu. 2020 yılına 4.11 milyar dolarlık piyasa değeriyle giren Tether’in toplam piyasa değeri %114 artarak 8.76 milyar dolara yükseldi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.