Türkiye’deki kripto para borsalarının komisyon ücreti ne kadar diye düşünüyorsanız, içeriğimizi okuyarak aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz. İçeriğimiz sayesinde kripto para borsaları arasında ne gibi farklar var, kripto para alım satım işlemlerinde nasıl tasarruf edilir gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Kripto para borsasına dahil olarak kripto para ticaretine atılmak gibi bir düşünceniz varsa, hangi kripto para borsası ne kadar komisyon alıyor bilmeniz gerekir. Her kripto para borsası farklı miktarda komisyon aldığı gibi, alım satım miktarı da alınan komisyona doğrudan etki etmektedir. Güvenilir ve kolay işlem sağlayabileceğiniz platformun komisyon ücreti size yüksek gelirse bu durumdan dolayı birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. Satın alım süreci, satma süreci ve parayı çekme süreci de dahil olmak üzere kripto para borsalarının talep ettiği komisyon ücretleri, işlem maliyetinizde büyük bir etkendir.

Kripto Para Borsalarındaki Komisyon Ücretleri

Her kripto para borsası sanal para birimleri, alınan – satılan miktar gibi değişkenlerden dolayı farklı komisyon ücretleri talep eder. Kripto para borsaları hakkında detaylı bir içerik hazırlamıştır. Siz de şuradaki linke tıklayarak kripto para borsalarının hangileri olduğunu öğrenebilir ve komisyonları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kripto para borsalarının internet sitelerinde kripto para ticaretinden alınan komisyonlar detaylı olarak yazılıdır.

Kripto para komisyonlarında bazı durumlara göre değişkenlik gösterebilir. Piyasa yapıcı emirler ve piyasa alıcı emirler olarak ikiye ayrılan emir tablosundaki bilgiler, para birimlerinin değeriyle orantılı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Bitcoin ya da farklı bir kripto para birimiyle işlem yaptığınız zaman en güncel komisyon oranlarını görüntüleyebilirsiniz. Kripto para borsalarına ait web sitelerin ara yüzünde bulunan komisyon tablosu o anki durumu değil, belirli bir ana ait durumu simgeler.

Örnek olarak Paribu kripto para borsasını seçtik. Ülkemizde hizmet veren kripto para borsaları arasında en güvenilir platformlardan biri olan Paribu’nun komisyon ücretlerini aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz:

İlginizi Çekebilir:  Curve DAO Token nedir, nereden ve nasıl alınır?
28 Nisan 2020 tarihi itibariyle Paribu’daki komisyonlar.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’teki komisyon oranları aşağıdaki şekildedir:

BTC Türk’ün komisyon oranları aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi:

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.