Kripto paralara yönelik ilgi her geçen gün artarken, sanal para birimleri üzerinden işlem yapmak isteyen insanlar BTC dışındaki diğer kripto para birimleri hakkında bilgi edinmek istiyor. Özellikle kripto para yatırımı yapmak isteyenler kendilerine sık sık Hangi kripto paraya yatırım yapmalıyım? gibi sorular sorarak doğru cevapları arıyor. 2020 yılını baz alarak hazırladığımız güncel içeriğimiz sayesinde hangi kripto parayı almalıyım, gelecek vaat eden kripto paralar hangileridir gibi sorularınıza etkin cevaplar bulabilirsiniz.

Kripto para borsasına atılmaya karar verdiyseniz, kripto para analizleri yapmak ve güncel gelişmeleri sürekli takip etmek durumundasınız. 2019 yılındaki kripto para borsası ve 2020 kripto para borsası arasındaki farklar sandığınızdan çok daha fazladır. 2020 yılında yatırım yapmanız gereken kripto para birimleri ise gün geçtikçe çeşitleniyor. Hangi kripto paraya yatırım yapmalıyım? sorusuna ise bir sonraki paragrafta yanıt bulabilirsiniz.

Gelecek Vaat Eden Kripto Para Birimleri Hangileri?

  • Ethereum (ETH)
  • Bitcoin (BTC)
  • Litecon (LTC)
  • Ripple (XRP)
  • NEO (NEO)

Bitcoin’den sonra en değerli sanal para birimi olarak karşımıza çıkan Ethereum için bazı kripto para analistleri, geleceğin en değerli para birimi olabilir tahminlerinde bulunuyor. 2020 yılında yatırım yapabileceğiniz bir diğer kripto para birimi ise Bitcoin. Yaklaşık 3 yıldır süren inişli çıkışlı süreçlere rağmen geçtiğimiz yıl daha dengeli bir hal alan Bitcoin, uzun vadede kar etmek isteyenlerin 1 numaralı tercihi. Bitcoin ve Ethereum değerlerine göre oldukça düşük bir seviyede bulunan Litecoin, risk düzeyi az olduğu için tercih edilebilir hale geliyor. Visa ve Western Union gibi şirketlerin ileride kullanabileceği düşünülen Ripple, şu an 1 doların altında işlem görse de umut vaat eden kripto paralardan biri. Son olarak Çin’in Ethereum’u olarak görülen NEO, Çin hükümetinden destek görebilecek sanal para birimlerinden biri. 

İlginizi Çekebilir:  Edward Snowden'dan Biden'ın 6 trilyon dolarlık bütçesi için Bitcoin yorumu

Kripto Para Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto para borsasına dahil olmak ve kripto para ticareti yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı değişkenler vardır. Kripto para dünyası oldukça hareketli olduğu için doğru analizler yapmalı, güvenilir bir kripto para borsası seçmeli ve sermayeniz doğrultusunda kripto para yatırımı yapmalısınız. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.