Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı’nın yayınına katılarak Bitcoin ve kripto paralarla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. Önemli ifadeler kullanan Elvan, dijital para çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi ve Bitcoin’in ‘tehlikeli’ olduğunu söyleyerek, “Dijital para konusunda Merkez Bankamız çalışıyor. Teknolojik altyapı için Ar-Ge projesi yürütülüyor, yasal altyapı için hazırlığımızı yaptık. Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Bitcoin’e yönelik son aylarda çok ciddi işlemlerin yapıldığını biliyoruz. Buna yönelik bir bakan yardımcımızı görevlendirdim, çalışmalar yürütülüyor. Sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız.” dedi.

Mustafa Varank da dün konuşmuştu

Dün öğlen saatlerinde Bloomberg HT’ye konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da, kripto paralar hakkında “Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sürece dahil olacağını söyleyen Varank, “Bakan arkadaşlarımızla da Sayın Cumhurbaşkanımızla da bu alanda neler yapılabilir, kendi hazırlıklarımızı, çalışmalarımızı yapıyoruz ama dünyada bu alanı ülkelerin kontrol edeceğine ve başıboş bırakmayacağına inanıyorum. Bugünden bir önlem ilan etmemiz doğru değil. Tabii ki çok yakından takip ediyoruz. Ne yapacağımıza önümüzdeki dönemde karar vereceğiz.” demişti.

Mahfi Eğilmez’den Bitcoin vergilendirmesi ile ilgili yorum

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!