Profesyonel hizmetler ağı PricewaterhouseCoopers (PwC) tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, dünyadaki geleneksel hedge fonlarının yaklaşık %21’i zaten kripto para birimlerine yatırım yapmışken, kripto para odaklı 2020 boyunca yönetim altındaki varlıklarını (AUM) ikiye katladı.

Raporda “Kripto hedge fonlarının yönetim altındaki toplam varlıklarının (AuM) küresel olarak önceki yıl 2 milyar ABD dolarından 2020’de yaklaşık 3,8 milyar ABD dolarına yükseldiğini tahmin ediyoruz. AuM ile 20 milyon ABD dolarının üzerinde kripto hedge fonlarının yüzdesi 2020’de %35’ten %46’ya yükseldi.” ifadeleri kullanıldı.

PwC’nin üçüncü yıllık “Global Crypto Hedge Fund Report”a göre, Bitcoin, bu hedge fonlarındaki en popüler varlıktır çünkü kripto fonlarının %92’si Bitcoin alım satımı yapıyor. Bitcoin’i, %67 ile Ethereum, Litecoin (%34), Chainlink (%30), Polkadot (%28) ve Aave (%27) takip ediyor.

Aynı zamanda, her 5 geleneksel hedge fonundan 1’i veya kabaca %21’i bugün kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Ortalama olarak, bu tür kuruluşlar yönetim altındaki varlıklarından yaklaşık %3’ünü dijital varlıklara ayırdı, ancak neredeyse hepsi (% 85) 2021’in sonuna kadar daha fazla kripto satın almayı planlıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.