Dünyanın en çok kullanılan ve işlem hacmi en yüksek kripto para borsalarının başında gelen Binance’in kripto parası Binance Coin (BNB), son 24 saatte yüzde 50’den fazla yükseliş sağlayarak 280 dolara dayandı. BNB, 40 milyar dolarlık piyasa değerine göre ulaşarak Bitcoin ve Ethereum’dan sonra üçüncü sırada konumlanırken, emareler daha da yükseleceğini gösteriyor.

Binance Coin (BNB), kripto para piyasasında değer olarak ilk 3 para birimine girerken yeni rekorlar kırmaya devam ediyor. Dün 206 dolar seviyelerinde seyreden BNB, parabolik bir çıkışla yüzde 50’den fazla artış sağlayarak 280 doları gördü.

İlginizi çekebilir: Binance’de Bitcoin nasıl alırım? Bitcoin nereden satın alınır? Nasıl Bitcoin alınır?

BNB Neden Artıyor?

BNB’nin yükselişinin ardında yatan temel nedenin Binance’e ait olması ve sürekli işlem görmesi söylenebilir ancak yalnız bununla da sınırlı değil. Binance’i kullananların hesabında BNB bulundurması işlemlerde daha az komisyon ödemesini, borsada listelenmeden önce token satışlarına katılabilmesini, BNB kilitleyerek farklı getiriler kazanmasını sağlıyor. Bu işlemlerin ağa dolayısıyla BNB’nin fiyatına pozitif etki yaratıyor. Ethereum altyapısının yavaş kalması yatırımcıları BNB’nin altyapısını oluşturan Binance Smart Chain’e kaydırdı. Bu da doğal olarak BSC blokzincirinde daha fazla işlem yapılmasına dolayısıyla BSC altyapısına sahip BNB’nin fiyatını yükseltti. Ethereum ağında gerçekleşen alım/satım, swap ve akıllı sözleşmelerdeki işlemler ağdaki maliyeti artırdı. Ethereum, 2020 yılının son aylarında ETH 2.0 denemelerini başlatmış ve ağdaki işlem ücretlerinin ve yavaşlığın giderilmesini öngörüyordu ancak ağ şimdilik yavaş işliyor.

BNB yükselecek mi?

Son iki ayda kripto paralara olan büyük ilgi Binance’deki işlem hacmini hiç olmadığı kadar artırmış durumda. Binance Smart Chain altyapısında herhangi bir sorun yaşanmadığı ve kripto para ekosisteminde de beklenmedik bir gelişme yaşanmaması durumunda yükselmesi öngörülebilir. Bu hareketlilik hâlâ lider kripto para birimi Bitcoin’e de bağlı. Eğer piyasa herhangi bir kötü durumdan etkilenmezse BNB de diğer majör coinler gibi yükselmeye devam edebilir.

İlginizi Çekebilir:  Galatasaray'dan Socios ile 'token' işbirliği

Sorumluluk reddi beyânı: Bu sitede yer alan tüm yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi taşımamaktadır. Kripto para birimleri oldukça yüksek riske sahip varlıklardır. Bu yatırım araçlarına yatırım yapmadan önce araştırmalı veya bir danışmandan yardım almalısınız. İşlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu unutmayınız. Gazetecoin bir danışman değildir. Kripto paralara yatırım yapmadan önce bütçeniz ve ekonomik durumunuz değerlendirilmeli ve buna göre özel bir yatırım planı çizilmelidir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.