ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Komisyoneri Hester Peirce, geçtiğimiz haftalarda SEC başkanı seçilen Gary Gensler liderliğindeki yönetimi dört gözle beklediğini söyledi.

Kripto para camiasında ‘Kripto Anne’ olarak bilinen Peirce, Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu konferansındaki bir açılış konuşmasında, SEC yeni başkanı Gary Gensler’ın geçmiş açıklamaları, kriptoya özgü politikaları göz önüne alındığında sektör tarafından yaygın olarak kripto para dostu olarak görüldüğünü ifade etti ve Gensler ile geçirilecek birkaç yıl kripto için ‘çok verimli’ olabileceğini söyledi.

Biden yönetiminin adaylığı Kongre tarafından onaylandıktan sonra şimdi SEC başkanı olan Gensler, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu (CFTC) yönetirken yatırımcının korunması için sert bir tavır almıştı. Buradaki görev süresi, Dodd-Frank Yasası kurumuyla aynı zamana denk geldi ve 2000’lerin sonundaki mali krizden sonra önemli uygulama çabalarına yol açtı.

“Onunla çalışmayı dört gözle bekliyorum”

Gensler’in kriptoda diğer düzenleyicilerden daha iyi olduğu biliniyor. Washington’daki zamanlarında MIT’de blok zinciri üzerine bir ders vermiş olması, tüketicinin korunmasına yönelik sağlam tutumu için Peirce, kendi adına, bu iki faktörün, kripto için düzenlemeyi sağlamlaştırdığı SEC için verimli bir kaç yıl yaratabileceğini düşündüğünü söyledi.

Peirce, son olarak Gensler hakkında “Yatırımcı ve yatırımcının korunmasını herhangi bir SEC başkanından daha fazla ciddiye almasını bekliyorum, iyi ifade edilmiş bir düzenleyici çerçevenin sahip olabileceği değeri de takdir ediyor. Ve bu yüzden onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!