Kriptoya olan ilgisi ve olumlu bakış açısıyla ‘Kripto Anne’ lakabını alan SEC Komisyoneri Hester Peirce, Bitcoin ETF’lerinin çoktan başlatılması gerektiğini söyledi ve insanların bu konuda farklı yollar aradığını ifade etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin borsasında işlem gören fonu (ETF) onaylama konusundaki isteksizliğini eleştiren komisyon üyesi Hester Peirce’e göre bu ‘ayak direme’ modası geçmiş bir davranıl ve çifte standartla sınırlanmış durumda.

Konuyla ilgili konuşan Peirce, “Muhtemelen aldığım en büyük, en sık sorulan soru bu: SEC, Bitcoin borsasında işlem gören bir ürünü ne zaman onaylayacak?” sözleriyle başladığı konuşmasında “Düzenleyici zihniyete sahip insanlar, bunun gibi yeni bir şeyle karşılaştıklarında, ‘Ah, bir dakika bekleyin: Bitcoin pazarı alıştığımız pazarlardan biraz farklı görünüyor’ diyor” Yani, piyasaların biraz olgunlaştığını düşünüyorum. Standartlarımızı diğer ürünlere uyguladığımız gibi uygulasaydık, bir veya birkaçını zaten onaylamış olurduk diye düşündüm. Geçmişte onaylamama gerekçemiz her geçen gün biraz daha zayıflıyor gibi görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Peirce, yatırımcıların Bitcoin’e farklı yollardan yatırım yapmanın yollarını aradığını savunarak, “Bitcoin artık çok merkezi değil. Bitcoin’e dahil olan düğümlerin sayısı çok ve bu işi merkezi olmayan şekilde tutmakla ilgilenen insan sayısı çok fazla. [Bitcoin ETF] onaylamamanın komplikasyonları daha da güçleniyor çünkü insanlar borsada işlem gören bir ürünle yapacakları aynı şeyleri yapmanın başka yollarını arıyorlar. İçeri girip çıkması o kadar kolay olmayan diğer ürün türlerine bakıyorlar, belki de bir şekilde Bitcoin veya kripto ile daha geniş bir şekilde bağlantılı şirketlere bakıyorlar.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!